СВЕТСКИ ДАН ВОЛОНТЕРА И МЕЂУНАРОДНИ ДАН ХУМАНОСТИ

Поводом Светског дана волонтера који се обележава 5.12. и Међународног дана хуманости који се обележава 23.11, у просторијама наше школе одржано је предавање о значају волонтирања и помагања другима.

Током предавања ученици су добили информације о томе шта је волонтирање, какав је његов значај за друштвену заједницу и појединца и који су мотиви и добит за самог волонтера. Такође им је кроз фотографије и причу представљено позитивно волонтерско искуство самог предавача и идеје за могуће волонтирање ученика.

Током предавања ученици су коментарисали и дискутовали о ономе што им је било зaнимљиво. После предавања су тражили додатне информације везанe за организације у којима би волели да волонтирају. Присуствовали су ученици основне и средње школе, наставници и стручни сарадници.