У СУСРЕТ ВАСКРСУ – ДРУГА РАДИОНИЦА

Тек што је пристигао са Хиландара, Никола Драгаш, признати панчевачки карикатуриста и илустратор, посетио је нашу школу и одржао још једну успешну ликовну радионицу.

У духу предстојећег празника, Васкрса, деца су цртала корпу са шареним јајима, зеца и пиле. Никола је стрпљиво усмеравао дечију руку и пажњу, храбрио их и подстицао. Резултат двочасовне радионице је тринаест цртежа, од којих је сваки леп на свој начин.

Док су ученици бојили своје цртеже, наставница, Јелена Симић, понављала је са њима детаље из живота Исуса Христа, као и значење самог празника, о чему је било речи на претходној васкршњој радионици. Никола, који годинама долази у нашу школу, приметио је напредак наше деце у цртању, али и у васпитању и у односу према раду.

Захвални смо ученицима виших разреда наше школе на радозналости и заинтересованости за ваннаставне активности, као и Николи на љубави за наше ученике и на издвојеном времену.