ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ

Данас се обележава Дан планете Земље. Наиме, као и свакаг 22. априла у протеклих 55 година, обележава се Дан планете Земље. Тако су и данас ученици, обухваћени додатном дефектолошком подршком из ОШ „Ђура Јакшић“ из Ковина, обележили тај дан.

Дан планете Земље се традиционално обележава бројним акцијама широм света, као што су: скупљање смећа, садња дрвећа, протестне шетње климатских активиста. А ове године главна тема је борба против пластике, под називом „Планета против пластике“.

Зато су и ученици ове школе, уз помоћ дефектолога, на радионици разговарали о овој теми, погледали „Причу о киту“, урадили занимљиве задачиће на тему Дана планете Земље и закључили да ће у будуће ићи до продавнице бициклом или пешака, са стакленом флашицом воде у платненој торби и на тај начин, малим, али великим кораком допринети очувању наше планете Земље.

Много хвала деци, као и пратиоцу, Јасмини Шрајбер.

Марија Станић

плакат