ПОСЕТА НАРОДНОМ МУЗЕЈУ

Ученици наше школе су са наставницама Катарином Јоцић, Јеленом Симић, Данијелом Крстић, психологом Славеном Мустом и социјалним радником школе, Горданом Крстић, посетили Народни музеј у Панчеву.

Уживали смо у уметничким делима сликара Вука Вучковића. Били смо очарани сликама градова које су насликане различитим бојама са мноштвом детаља.

Највећу пажњу нам је привукла слика нашег града Панчева.

Музеј је обележио и 200 година од рођења панчевачког проте Василија Васе Живковића, изложбом у Свечаној сали. Кустос, Александра Голубов, нам је испричала занимљиве детаље о животу и делу нашег великог песника. Представљени су портрети, лични предмети и рукописи.

На крају смо поглeдали изложбу на којој је био представљен положај жена у античком Риму.
Научили смо понешто о њиховом положају у том периоду, ускраћивању њихових права и тешком животу на који су биле осуђене. Видели смо новчиће, накит, посуђе које се користило, упознали се са гардеробом коју су носиле и њиховом сличношћу са данашњим стилом облачења.

Веома смо се лепо провели, нешто и научили.

Захваљујемо се на гостопримству и једва чекамо следеће дружење.