УЧЕШЋЕ НА ФЕСТИВАЛУ МЕНТАЛНОГ ЗДРАВЉА

Ове године је у Панчеву први пут организован „Фестивал менталног здравља“, у организацији Завода за јавно здравље Панчева и „Пнеума креативног колектива“, под окриљем Института за јавно здравље Војводине у Новом Саду.

Наши ученици нижих разреда су са ученицима трећег разреда ОШ „Братство –  јединство“ учествовали на креативној радионици „Шта се може кад се руке сложе“, која је реализована 18.10.2023. у Народној башти. Правили су групне радове на тему „Емпатија“.

Дружење, разговор, договор, заједнички и креативни рад, међусобно помагање и подршка, послужење и игра у парку су обележили овај дан. Деца су се сјајно забавила и понела дивне радове који ће их подсећати на лепо проведено време са вршњацима.

Хвала колегиницама и ученицима из ОШ „Братство – јединство“ на дружењу.

Захваљујемо се и запосленима у Заводу за јавно здравље у Панчеву на позиву да учествујемо на фестивалу и дивној сарадњи, посебно директорки, прим. др Љиљани Лазић и Одељењу за промоцију здравља, Јелени Крстић и Марини Крчадинац.