НОВОГОДИШЊИ БАЗАР У НОВОМ САДУ

Звончићи, звончићи, звоне цео дан… Као и сваке године, пред Нову годину, и данас су звонили звончићи и ориле се новогодишње песме и честитке у холу Бановине у Новом Саду.

Школе за децу са сметњама у развоју, са територије АП Војводине, окупиле су се у овом пријатном амбијенту да покажу рукотворине које су правили са својим наставницима. Свака школа је показала своје идеје, машту, исказала радост кроз радове и осмех упутила свима који су посетили новогодишњи базар. Сви смо заједно певали и слали једни другима позитивне мисли и жеље. Уз песму призвали смо Деда Мраза, који је свима честитао предстојеће празнике и наравно свако дете обрадовао и уручио поклон пакетић. Сви заједно, на једном месту, показали смо да свако у себи поседује неки таленат, само је потребно препознати га и неговати.

Новогодишњи базар нас окупи на једном месту, пробуди у нама најлепше емоције и увек се вратимо кући срећни, задовољни и спремни да свако на свој начин дочека Нову годину. Срећна Нова година!

Сваке године у Новом Саду
Пронађем неку нову наду,
Неку искру среће,
Која се угасити неће,
Јер тамо ме чека ново искуство
И увек неко ново друштво.
Тамо научим песму нову
И како се из другог града другари зову.
Најлепше радове  тамо видим
И више се свог рада не стидим.
Сви смо под истом звездом рођени
И сви имамо иста права да будемо на овом свету виђени.