ТАКМИЧЕЊЕ У АБУ ДАБИЈУ

Ове године, од 14. До 21.марта, у Абу Дабију, Уједињени Арапски Емирати, одржане су 15. Специјалне Олимпијске игре за особе са интелектуалном ометеношћу. Нашу земљу представљало је шесторо бивших и садашњих ученика ШОСО „Мара Мандић”.

Део мушке фудбалске репрезентације били су: Бојан Николић, Зоран Раданов, Мартин Лабат и Манић Никола, који су у јакој конкуренцији освојили пето место. Женска фудбалска репрезентација освојила је четврто место, а наша Наида Демир је сјајно играла. Нашег представника смо имали и у женској кошаркашкој репрезентацији, која је освојила златну олимпијаску медаљу, то је Сангета Демир, најбоља играчица и једна од оних које су дале највећи допринос.

Из наше школе на овом највећем спортском догађају у свету у 2019. учествовала су три тренера: Миодраг Максимовић, Снежана Савковић и Гордана Крстић.