ДАН РЕЦИКЛАЖЕ У ДОМУ ОМЛАДИНЕ

У Панчеву је, 19.6.2023, одржана манифестација у оквиру „Пројекта примарне сепарације отпада“ у Дому омладине. Организатори су: Министарство заштите животне средине, Градска управа Панчево и ЈКП ,,Хигијена“ Панчево.

Своје учешће, са експонатима од амбалажног отпада, представили су ученици наше школе, ОШ ,,Бранко Радићевић“ и деца из вртића ,,Дечја радост“.

Радови наших ученика оставили су велики утисак на посетиоце и госте манифестације, а посебно два дрвета од рециклабилног материјала. Посебну ноту организације дао је богат културно-уметнички програм. Било је весело и забавно уз дечји хор, модну ревију, еко-такмичење и мажoреткиње. Манифестација је испунила сва очекивања, сви присутни су добили нове информације о сакупљању и одвајању кућног отпада и значају за очување наше животне средине.